Waar moet je op letten bij het maken of verbeteren van je website? Ik geef je een aantal tips om jouw WordPress website te verbeteren.
Geschatte leestijd: 5 minuten
Het heeft niet zoveel zin om allemaal toeters en bellen aan je website toe te voegen. Je bezoeker zoekt informatie en wil deze zo snel mogelijk en met zo min mogelijk afleiding vinden. Zorg dat je informatie goed vindbaar is en je ontwerp (design) ondergeschikt is aan het doel van je website. Is dat mensen informeren en nieuwe leads contact met je laten opnemen. Dit doe je door een goede menustructuur en opbouw in pagina’s. Heb je veel blogs? Structureer deze met categorieën en tags.
Gebruik je de Yoast SEO plugin? Geef dan bij de belangrijkste (archief)pagina’s aan dat het gaat om een cornerstone pagina. Meer hierover vind je in dit blog over cornerstones >>
Je hebt niet zoveel nodig:
Plaats testimonial/reviews op pagina’s waar je extra social proof wil tonen – krijg je goede feedback, vraag je klant of ze een testimonial en/of aanbeveling willen schrijven (via LinkedIn)
Goede fotografie betaald zich vanzelf terug. En een beeld zegt meer dan duizend woorden. Zijn de foto’s van jouw producten te klein, niet scherp genoeg, en die van een concurrerende website wel? Raak je bezoekers niet kwijt omdat je bezuinigd op beeld. is je budget beperkt? Zoek dan op hoogwaardige stockfoto websites. Er zijn ook fotografen die wandelingen organiseren en onderweg foto’s maken. Ben jij zo’n fotograaf of ken je er een? Geef het door, onderaan in de comments.
Zet je telefoonnummer prominent op de homepage en op je contactpagina. Gebruik bij voorkeur een contactformulier ipv een e-mailadres (in beeld) om spam te voorkomen. Je kan ook ‘stuur me een bericht’ tonen en er een mailto: link opzetten. Zie hieronder.
<p>Wil je contact met ons opnemen?
<a href="mailto:gebruiker@domeinnaam.nl">Stuur me een bericht</a>
</p>
Mensen willen graag zaken doen met mensen. Dit is je kans om een eerste contact te leggen en een band op te bouwen. Zet er geen verkooppraatje in maar vertel waarom jij je bedrijf hebt opgericht en welke meerwaarde je bied. Verwerk je big WHY in deze pagina! – video Simon Sinek
Als de eerste informatie die men leest niet interessant is, leest men vaak niet door. Voor de Google zoekresultaten kunnen langere teksten misschien beter zijn, maar zorg dat de kern in de eerste alinea staat.
Voeg een inschrijfformulier voor je nieuwsbrief toe, of vraag een e-mailadres in ruil voor een whitepaper (weggever). In contact blijven met klanten/relaties is ontzettend belangrijk. Vergeet niet de follow up. Download iemand je e-book of schrijven ze zich in? Laat wat van je horen!
Krijg je goede recencies, feedback, reviews en aanbevelingen. Zet deze online en trek een nieuwe bezoeker over de streep om voor jouw product of dienst te kiezen. Gebruik een “online listing” zoals je bedrijf op Google Maps (Google Mijn bedrijf) zetten en laat promoot het achterlaten van een review. Of vraag een recommendation via LinkedIn en vraag of je deze ook op je website mag plaatsen.
Je kan zelf al heel veel doen zonder enorme bedragen uit te hoeven geven aan Google AdWords. En je hebt niet zoveel aan je website als deze niet gevonden word.
Wees duidelijk in wat je verwacht van een bezoeker en geef met duidelijk buttons (teksten) aan dat ze zich kunnen inschrijven, zich kunnen aanmelden voor een workshop enz. Duidelijk call-to-actions verhogen de conversie.
Ben je naar deze 10 punten er ook van overtuigd dat jouw website toe is aan vernieuwing? Wil je dat ik meekijk? Vul mijn vragenlijst en maak gebruik van een gratis zoom sessie van een half uur.
Bel me op 06 – 531 90 681 of gebruik onderstaand formulier:
"*" geeft vereiste velden aan
Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.
Timmermeesterslaan 44 8014 EM Zwolle
Bezoekadres / Kantoor
Ik heb momenteel een flexplek bij verschillende verzamelgebouwen.
Btw-ID NL001413297B10
KVK 53368959
Let op: alle genoemde prijzen op deze website zijn excl. 21% btw
De meeste foto's zijn gemaakt door Marieke Vogelzang van Time to shine. Beelden zijn eigendom van Marieke en mogen niet gebruikt worden zonder toestemming.
Overige foto's komen van Unsplash of zijn in eigen beheer gemaakt met toestemming van mijn klanten.
Geef een antwoord